Davet

Algoritmalar ve Çözümler 

Değerli Meslektaşlarımız,

Ülke olarak birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde 26 yıldır bizi birleştiren derneğimizin çatısı altında sizleri bir kez daha bir araya gelmeye davet ediyoruz. Geçmişten gelen sağlam temellerimizin üzerine eklenen her tuğlanın bizi daha zenginleştireceğinin bilinciyle 27. Ulusal kongremizi gerçekleştirecek olmanın keyfini yaşıyoruz. 

Bu yıl, sürekli büyüyen, gelişen ve yenilenen branşımızın farklı koşullarda çalışan ve farklı ihtiyaçları olan çalışanlarının gereksinimlerine cevap verme gayreti içerisinde olacağız. Geçmiş yıllarda ‘Temel bilgiler’ in üzerine eklenen ‘yenilikler’ ile oluşturulan temeli bu yıl somut standardizasyon çalışmaları yapmaya; tanı ve tedavi konusunda akış şemalarımızı oluşturmaya ve bilgi eksikliklerimizi kapatmaya çalışarak geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu nedenle ana temamızı “algoritmalar ve çözümler” olarak belirledik. Kongremizde temamızla uyumlu olacak şekilde net bir akış ve somut kazanımların yanı sıra birçok yenilik içeren, katılımı teşvik eden farklı bir yapı kurgulamayı amaçladık. En çok gereksinim duyduğumuz alanlarda camiamızdan seçkin bilim insanlarımızın yanı sıra uluslararası düzeyde saygın bilim insanlarının değerli katkılarıyla bunu başaracağımız kanaatindeyiz.

İlkbaharda güzel Çeşme atmosferi ve Ege gezileri eşliğinde birlik ve beraberliğimizin keyfini çıkaracağımız dostluk tadında bir kongreye hepinizi davet ediyoruz.

Kongre Eş Başkanları

Prof. Dr. Neslihan İnal Emiroğlu

Prof. Dr. Fevziye Toros