• Atam
 • Anitkabir
 • Cesme 1
 • Izmirsaat
 • Cesmekale
 • Foto 2
 • Foto 3
 • Foto 4
 • Foto 5
 • Foto 6
 • Foto 7
 • Foto 8
 • Foto 9
 • Foto 10
 • Foto 11
  • Davet,

   Türkiye Çocuk ve Genç Psikiyatrisi Derneği
   27. Ulusal Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Kongresi

   Algoritmalar ve Çözümler

   10-13 Mayıs 2017 Çeşme Ilıca Hotel

   Davet Metni İçin Tıklatınız

  • Kongreafis
  SOUTULLO
  Cesar SOUTULLO

  Cesar SOUTULLO

  Cesar Soutullo 1989 yılında Complutete Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuş,
  CORRELL
  Christoph CORRELL

  Christoph CORRELL

  Christoph Correll, MD Psikiyatri ve Moleküler Tıp Profesörü,P Hofstra Northwell ...
  PAKYÜREK
  Murat PAKYÜREK

  Murat PAKYÜREK

  İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1988 yılında mezun olan Murat Pakyürek,...
  KAMINER
  Yifrah Kaminer

  Yifrah Kaminer

  Prof.Dr. Yifrah Kaminer Dr. Kaminer tıp doktorluğu ünvanını Sackler tıp Fakültesi...
  LEIBENLUFT
  Ellen LEIBENLUFT

  Ellen LEIBENLUFT

  Tıp ve psikoloji eğitimi alan Ellen Leibenluft şu anda NIMH (National Institute of...
  GHAZİUDDİN
  Neera GHAZIUDDIN

  Neera GHAZIUDDIN

  Neera Ghaziuddin, Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi alanında çok sayıda makaleleri ve kitapları...
  GHAZİUDDİN
  Mohammad GHAZIUDDIN

  Mohammad GHAZIUDDIN

  Mohammad Ghaziuddin, otizm spektrum bozuklukları alanında dünyanın sayılı otörleri...
  STALLARD
  Paul STALLARD

  Paul STALLARD

  Paul Stallard, Bath Üniversitesi’nde Çocuk ve Aile Ruh Sağlığı profesörü ve Oxford...
  ÜLGÜR
  Ülkü Ülgür

  Ülkü Ülgür

  Ülkü Ülgür Maryland psikiyatri merkezin kurucusu ve 2004 yılı na kadar merkezin...
  • Cesar SOUTULLO
  • Christoph CORRELL
  • Murat PAKYÜREK
  • Yifrah Kaminer
  • Ellen LEIBENLUFT
  • Neera GHAZIUDDIN
  • Mohammad GHAZIUDDIN
  • Paul STALLARD
  • Ülkü Ülgür
  • Cesar SOUTULLO

   Cesar Soutullo 1989 yılında Complutete Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuş,

   Cincinatti Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde psikiyatri ve çocuk psikiyatri eğitimi almış sonrasında da Navarra Üniversitesi’nde psikiyatri ve sinir bilimleri doktora eğitimini tamamlamıştır. Şu anda Navarra Üniversitesi’nde mezuniyet sonrası çocuk psikiyatri eğitimi alanında yöneticilik ve psikiyatri ve tıbbi psikoloji bölümünde ise yardımcı yöneticilik görevini sürdürmektedir. Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu üzerine birçok çalışması olan Cesar Soutullo; Hiperkinetik Bozukluklar Avrupa Ağı (European Network on Hyperkinetic Disorder) Uluslararası Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu kongrelerinde kongre düzenleme kurulunda yer almıştır. Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Fransa, Brezilya, Türkiye gibi birçok ülkede davetli konferanslara katılmıştır.

  • Christoph CORRELL

   Christoph Correll, MD Psikiyatri ve Moleküler Tıp Profesörü,P Hofstra Northwell TıpNorthwell Tıp Fakültesi,School of Medicine Medikal Direktör, Tanıma ve Önleme Programı Medikal Direktörü , Zucker Hillside Hastanesi Glen Oaks, New York, ABD

   Christoph Correll, şu anda Hofstra Northwell Tıp fakültesinde Psikiyatri Profesörü Zucker Hillside Hastanesinde Tanıma ve Önleme programı medical direktörü olarak çalışmaktadır. Tıp eğitimini Almanya Berlin’de Free Üniversite ve iskoçya’da Dundee Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamlayan ve hem genel psikiyatri hem de cocuk ve ergen psikiyatrisi alanlarında board sertifikasyonuna sahip olan Dr. Correll uzmanlık eğitimini New york’ta The Zucker Hillside hastanesinde almıştır. Profesör Correll’in araştırmaları ve klinik çalışmaları şiddetli psikiyatrik bozukluğu olan erişkin ve gençlerin saptanması, tanımlanması ve tedavisine yöneliktir. Uzmanlık alanları şizofreni, bipolar bozukluk, major depresyon, ve agresif spektrum bozuklukları dahil şiddetli psikotik ve duygu durum bozukluklarının prodrom, ilk atak, multi atak ve dirençli hastalık fazlarını içermektedir. Profesör Correll ayrıca psikofarmakoloji ve karşılaştırmalı etkinlik, psikotropik ilaçların risk-yarar yönünden değerlendirilmesi ve bunların yanı sıra kardiyometabolik ve nöromotor yan etkileri üzerine odaklanmaktadır. Profesör Correll’in dergilerde yayınlanmış yazarı ya da ortak yazarı olduğu 400’den fazla makalesi bulunmaktadır. Ayrıca, Dr. Correll çeşitli psikiyatrik hastalıklarda anti psikotik kullanımı üzerine uzman consensus komitelerinde görev almış ve 70’ten fazla hakemli dergide hakemlik yapmış ve 12 bilimsel derginin de editörleri arasında yer almaktadır. Christoph Correll, yapmış olduğu çalışmalar ile otuzun üzerinde ulusal ve uluslararası araştırma ödülü ve bursu almış ve son üç yıldır Thomson Reuters’te ard arda ‘’En etkili bilimsel zihinler’’ ve ‘’ Psikiyatride en çok atıfta bulunulan en üst bilimciler arasında % 1 lik dilimde‘’ yer alan bir bilim insanıdır.

  • Murat PAKYÜREK

   İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1988 yılında mezun olan Murat Pakyürek, New York Hofstra Üniversitesi’nde Moleküler Biyoloji ve

   Genetik eğitimi aldıktan sonra Stoony Brook Üniversitesi’nde psikiyatri ve çocuk psikiyatri eğitimlerini tamamlamıştır. Şu anda UC Davis Tıp Merkezi’nde klinik profesör olarak çalışan Murat Pakyürek aynı birimde çocuk ve ergen psikiyatrisi bölüm yöneticisi ve aynı zamanda MIND Enstitüsü Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Kliniğinin ve Genel Psikiyatri Polikliniğinin tıbbi yöneticisidir. Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu, Otizm Spektrum Bozukluğu, Çocukluk Çağı Duygudurum Bozuklukları Dr. Pakyürek’in ilgi duyduğu alanlara arasındadır. Ayrıca, Murat Pakyürek tıp öğrencilerinin, psikiyatri ve çocuk ve ergen psikiyatrisi asistanlarının eğitimleriyle ilgilenmektedir.

  • Yifrah Kaminer

   Prof.Dr. Yifrah Kaminer Dr. Kaminer tıp doktorluğu ünvanını Sackler tıp Fakültesi , Tel-Aviv Üniversitesinde almıştır.
   1984 yılında Tel-Aviv üniversitesinde genel psikiyatri ve ergen çocuk psikiyatrisi alanlarında asistanlık eğitimini tamamlamıştır. 1988-1990 yılları arasında , Dr. Kaminer Western Psikiyatri Enstitüsü kliniğinde, gençlik madde suistimali programını kurmuş ve yönetmiştir. 1991-1993 yılları arasında Bradley hastanesinde ergen madde suistimali programında klinik yönetici olarak çalışmış ve Brown üniversitesinde alkol ve bağımlılık çalışmaları merkezinde akademik personel olarak bulunmuştur.Dr.Yifraf Kaminer 1993 yılından bu yana çalışmalarına Connecticut üniversitesinde devam etmektedir. Dr. Kaminer’in temel ilgi lanları gençlerde yüksek riskli davranışların ve özellikle madde kullanım bozukluklarının değerlendrilmesi, tedavisi ve bakımı ile ilgili klinik araştırmalardır. Komorbid depresif bozukluklar ve intihar davranıları üzerine özel bir ilgisi vardır. Dr. Kaminer madde bağımlılığı araştırma derneğinin gençlik tedavisi bölümümde koordinatördür ve Esrara Akıllı Yaklaşımın klinik danışma kurulundadir. Dr. Kaminer’ün yazarlığını / editörlüğünü yaptığı 5 kitap vardır ve 150 blimisel yazının yazarı yada yazarlarından biridir. Ulusal ve uluslarası platformlarda çok sayıda bilimsel ve davetli sunumlar yapmıştır. Ayrıca çeşitli değerlendrime ölçekleri geliştirmiştir. Bunlardan Teen Addiction Severity Index (T-ASI) İspanyolca, italyanca, protekizce, japonca, hintçe, hollandaca gibi çeşitli dillere çevrilmiştir. Şu anda da dilimize çevrilmektedir. Dr.Kaminer aynı zamanda şiir ktapları ve çocuk öykü kitapları da yazmaktadır.

  • Ellen LEIBENLUFT

   Tıp ve psikoloji eğitimi alan Ellen Leibenluft şu anda NIMH (National Institute of Mental Health) Duygu ve Gelişim Bölümünde şef,

   Tıp ve psikoloji eğitimi alan Ellen Leibenluft şu anda NIMH (National Institute of Mental Health) Duygu ve Gelişim Bölümünde şef, Georgetown Üniversitesi Tıp Fakültesi‘nde Psikiyatri profesörü olarak da çalışmaktadır. Çocuklarda duygudurum bozuklukları ve gelişimsel psikopatoloji alanında çok sayıda çalışmaları bulunan Ellen Leibenluft bu alanda dünyanın sayılı bilim insanları arasında gösterilmektedir. Ellen Leibenluft’un yapmış olduğu çalışmaların özellikle Yıkıcı Duygudurum Düzenleyememe Bozukluğu’nun belirtilerini tanımlamada ve bu bozukluğun DSM’de duygudurum bozukluğu başlığı altında yer almasında katkısı çok büyük olmuştur. Psikiyatri alanında etki değeri (impact factor) çok yüksek dergilerin editor kadrosunda da görevleri bulunan Ellen Leibenluft bir çok kitaba editörlük yapmış ve kitap bölümü yazmıştır.

  • Neera GHAZIUDDIN

   Neera Ghaziuddin, Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi alanında çok sayıda makaleleri ve kitapları olan bir akademisyendir

   Klinik ilgi alanları ergenlerde duygu durum bozuklukları ve psikotik bozukluklar, katatoni ve elektrokonvülzif tedavidir. ABD’de Ann Arbor, Michigan Üniversitesinde ders vermektedir.

  • Mohammad GHAZIUDDIN

   Mohammad Ghaziuddin, otizm spektrum bozuklukları alanında dünyanın sayılı otörleri arasında sayılan bir çocuk psikiyatristidir.

   Mohammad Ghaziuddin, otizm spektrum bozuklukları alanında dünyanın sayılı otörleri arasında sayılan bir çocuk psikiyatristidir. Yayınlanmış çok sayıda makale ve kitapları vardır. Otizm ve ilişkili hastalıkların çeşitli yönleri ilişkin dersler vermektedir. Temel ilgi alanı otizm ve komorbid hastalıkların tanı ve tedavisidir. Çocuk ve ergen psikiyatrisi profesörü olarak görev yaptığı Ann Arbor, Michigan üniversitesinde ders vermektedir.

  • Paul STALLARD

   Paul Stallard, Bath Üniversitesi’nde Çocuk ve Aile Ruh Sağlığı profesörü ve Oxford Health NHS Foundation ruhsal terapiler yöneticisi olarak çalışmaktadır.

   Dr. Stallard 30 yıldan fazla süredir çocuklar ve genç erişkinlerle çalışmaktadır. Klinik olarak, uzman bir çocuk ruh sağlığı ekibinde çalışmakta ve burada anksiyete, depresyon, obsesif kompulsif bozukluk ve post travmatik stress bozukluğu olan çocuk ve genç insanlar için bir bilişsel davranışçı tedavi kliniğini yönetmektedir. Dr. Stallard aynı zamanda aktif bir araştırmacıdır ve hakemli dergilerde yayınlanmış 150’den fazla makalesi bulunmaktadır. Güncel araştırma projeleri büyük çok merkezli randomize kontrollü çalışmaları içermektedir. Bunlar arasında okul bazlı bilişsel davranıçı terapi programlarının depresyon (PROMISE) ve anksiyete (PACES) üzerine etkilerini değerlendiren çalışmalar da vardır. Son günlerde Bilişsel davranışçı tedanin bilgisayar, telefon uygulamaları ve mesajlaşma gibi teknolojik unsurlarla desteklenmesi ve yeni tedavi modellerinin geliştirilmesi üzerine çalışmaktadır. “Think Good Feel Good: A cognitive behaviour therapy workbook for children and young people” (iyi şeyler düşün: iyi hisset: çocuk ve genç insanlar için bilişsel davranışsal terapiler çalışma kitabı) kitabının yazarı ve “Cognitive Behaviour Therapy with children, adolescents and families”. (Çocuklar, ergenler ve ailelerle Bilişsel davranışcı terapi) kitap dizisinin editörüdür. Birçok ülkede Bilişsel davranışçı Terapinin gelişmesine katkıda bulunmuş ve klinisyenler için tüm dünyada workshoplar düzenlemiştir.

  • Ülkü Ülgür

   Ülkü Ülgür Maryland psikiyatri merkezin kurucusu ve 2004 yılı na kadar merkezin yöneticisidir. Çocuk,ergen ve yetişkin psikiyatri alanı nda yetkindir.

   Kendisi çocuk ve ergenlerde dikkat eksiklği hiperaktivite bozukluğu, anksiyete bozukluğu, duygudurum bozuklukları, psikotik bozukluklar ve gelişimsel bozukluklar alanında uzmanlaşmıştır ve öğretmenlere, idarecilere, rehberlik uzmanlarına ve psikologlara okul temelli ruh sağlığı alanı nda danışmanlık sağlamaktadır. Anne Arundel, Baltimore ve Howard için okul danışmanlığı geliştirmiştir. Dr. Ulgur özellikle bipolar bozukluk ve otizm spektrum bozukluğu olan komplike olgular alanında tanı nmaktadır. Dr. Ulgur İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdikten sonra Pennsylvania ve Delaware’de erişkin psikiyatri ihtisasını tamamlamıştır. Ek olarak 1965’te Maryland Üniversitesi Tıp Fakültesinde 2 yıl Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi alanı nda üst ihtisası nı tamamlamıştır.. Üst ihtisasını takiben üniversiteye geçmiş ve on yı fakültenin yataklı servisinin, ayaktan hastaların ve konsültasyon servisinin yöneticiliğini yapmıştır.Geçen 20 yıl boyunca klinik fakültenin üyesi olarak eğitim aktivitelerinin tamamlarken Howard and Anne Arundel de aktif çalışmış ve konsültasyon pratiğini geliştirmiş ve sürdürmüştür. Dr Ulgur birçok bölgesel ve uluslarası konuşması olan aktif bir eğitimci ve araştırmacıdır. Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Amerikan Akademisi Maryland Bölgesel Konseyinin başkanlığını da yapmaktadır. Maryland Üniversitesinden ve Baltimore şehrinden çocuklar ve aileler için yaptığı servislerden birçok ödül kazanmıştır. Dört kız babası olan Ülgür eşi Marylin ile birlikte birlikte Owings Mills, Maryland’de yaşamaktadır.

  • Cesar SOUTULLO
  • Christoph CORRELL
  • Murat PAKYÜREK
  • Yifrah Kaminer
  • Ellen LEIBENLUFT
  • Neera GHAZIUDDIN
  • Mohammad GHAZIUDDIN
  • Paul STALLARD
  • Ülkü Ülgür

  Etkinlik Takvimi

   
  ÖNEMLİ TARİHLER

  ÖNEMLİ TARİHLER

  15  Aralık  2016   Panel, Çalışma Grubu ve Kurs Önerileri başlangıç tarihi

  Harita